Małgorzata Sebin - strona domowa
start aktualnościserbin-racinglitwin-racingpływanieszkolenia moto motorsport księga gościkontakt

aktualnosci

4-5 race's - Red Bull Ring - second day...
2012-06-03

CZWARTE MIEJSCE W GENERALCE JAKUBA LITWINA...

Drugiego dnia weekendu na Red Bull Ring w Spielbergu zapytaliśmy Jakuba jak ocenia swój sobotni wyścig i czwarte miejsce na mecie już bardziej na chłodno.

- Myślę, że moje próby wyprzedzania A.Gładysza, który był wyraźnie ode mnie wolniejszy mogłem rozegrać nieco inaczej. Walka z nim doprowadziła do tego, że dojechał do nas peleton Scirocco i niepotrzebnie zrobiło się ciasno, na czym skorzystał wyłącznie Ola Nilsson. Do tego jeszcze ten nieszczęsny faul na mnie, który pozbawił mnie dwóch pozycji. Przemyślałem wszystko i wyciągnąłem wnioski. Ale to już historia, dziś jest nowy wyścig i nowe plany strategiczne.

Po pierwszym sobotnim, bardzo udanym wyścigu dla Jakuba Litwina niedziela miała napisać dla niego nowy, dużo koszmarniejszy scenariusz. Do niedzielnego wyścigu zawodnicy na miejscach 1-8 zamienili się miejscami dlatego Kubie przypadło piąte pole startowe. Za jego plecami ustawili się kolejno: Jensen, Gładysz i Nilsson. Cały wyścig miał bardzo dramatyczny przebieg, gdzie Jakub na zmianę zyskiwał i oddawał swoje pozycje. Na dwa okrążenia przed metą udało mu się szczęśliwie uniknąć karambolu na torze, który spowodował przerwanie wyścigu. Finalnie minął linię mety na trzecim miejscu jednakże punkty zawodnikom zostały przyznane z okrążenia poprzedzającego wypadek. Zdobywając zatem punkty za siódme miejsce Jakub odzyskał prowadzenie w klasyfikacji Junior-Cup, które tylko na jeden dzień oddał Kasperowi Jensenowi. W klasyfikacji generalnej natomiast awansował się na czwartą pozycję.

- Nie spodziewałem się tak dramatycznego przebiegu wyścigu. Świetnie wystartowałem, zyskałem dwie pozycje, i za chwilę kolejne dwie by prowadzić jednak nie udało mi się tego prowadzenia utrzymać. Muszę przeanalizować cały przebieg walki by odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań. Nie zostawię ich bez odpowiedzi. Ogólnie cieszę się z przesunięcia się na czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej i powrotu na pierwsze miejsce w klasyfikacji Junior-Cup.

Galeria zdjęć Race 5 - Red Bull Ring

powrót


Copyright © 2011 serbin-racing.com, Wszelkie prawa zastrzeżone • Created by stronadomowa.net • Liczniki agnat.pl