Małgorzata Sebin - strona domowa
start aktualnościserbin-racinglitwin-racingpływanieszkolenia moto motorsport księga gościkontakt

aktualnosci

4-5 race's - Red Bull Ring - z gwiazdami skoczni narciarskich...
2012-05-31

 

Race's 4-5 of the Volkswagen Motorsports Scirocco R-Cup!2012-05-31« powrót

W minionym sezonie w edycji Volkswagen Scirocco R-Cup na torze Red Bull Ring w Spielbergu udział wzięły legendy skoczni narciarskich: Sven Hannawald i Thomas Morgenstern. W tym roku ponownie wcielą się oni w rolę gwiazd, a wraz z nimi w niebieskim Scirocco R-Cup zasiądzie także Andreas Kofler.

Ten weekend wyścigowy różni się od pozostałych, ponieważ odbędą się w jego trakcie dwa wyścigi. Legendy uczestniczą tylko w jednym z wyścigów podczas weekendu. Niedzielny wyścig należy już tylko do pełnej stawki kierowców pucharu. Do startu w pierwszym wyścigu ustawią kierowców kwalifikacje, jak to miało miejsce w poprzednich wyścigach. Natomiast do niedzielnego wyścigu kierowcy, którzy w sobotnim wyścigu minęli linię mety na miejscach 1-8 zamienią się miejscami: pierwszy z ósmym, drugi z siódmym, itd. Pozostali zawodnicy, którzy ukończą pierwszy wyścig na miejscach powyżej dziewiątego wystartują do drugiego wyścigu z tych miejsc, na których ukończyli pierwszy. 

Od początku sezonu w klasyfikacji Junior-Cup prowadzi Jakub Litwin, który zamierza obronić swoją pozycję:

- Red Bull Ring to wspaniały tor. Cieszę się z nietypowej formuły tego weekendu i zamiany miejsc na polach startowych wyścigów. To może przynieść nie lada zawirowania, w których zamierzam znaleźć dobre miejsce dla siebie. Strategia całego weekendu została omówiona z zespołem, jestem zatem gotowy do walki o najwyższe trofea. Wierzę, że tor czarnego byka przyniesie mi szczęście.

 

Galeria zdjęć Race's 4-5 - Red Bull Ring, Spielberg, VI'2012

powrót


Copyright © 2011 serbin-racing.com, Wszelkie prawa zastrzeżone • Created by stronadomowa.net • Liczniki agnat.pl