Małgorzata Sebin - strona domowa
start aktualnościserbin-racinglitwin-racingpływanieszkolenia moto motorsport księga gościkontakt

aktualnosci

Testy Oschersleben 02-03.04.2012
2012-04-05

Litwin czwarty w wyścigu

śro, 4 kwietnia 2012 godz. 13:07:06 skomentuj wyścigi

Jakub LitwinJakub Litwin wraz z drugim Polakiem, Adamem Gładyszem oraz innymi zawodnikami startującymi w tym sezonie w Volkswagen Scirocco R-Cup, zakończył przedsezonowe testy na Motorsport Arena Oschersleben.

- Dla naszego zespołu to były dwa dni ciężkiej pracy - mówi Małgorzata Serbin, siedmiokrotny Mistrz Polski w wyścigach samochodowych, szefowa zespołu. - Jakub jako debiutant ma w tym sezonie bardzo utrudnione zadanie, ponieważ nie zna specyfiki torów wyścigowych, na których będzie startował. Zatem relatywnie krótki czas treningowy musieliśmy poświęcić na poznanie toru w Oschersleben oraz na ustawienie samochodu do stylu jazdy zawodnika. Na szczęście współpracujemy z wspaniałymi ludźmi, od wielu lat związanymi z wyścigami samochodowymi. Christopher Nicholas Knoderer jest inżynierem odpowiedzialnym za telemetrię samochodu natomiast Maciej Steinhof - triumfator pucharów VW Polo oraz Scirocco, pracuje nad ustawieniem samochodu i zawodnika.

Dzięki zebranym tutaj doświadczeniom Jakub ukończył wyścig będący zwieńczeniem dwóch dni testów, na czwartej pozycji. Jednakże najważniejsze dla nas jest to, że zawodnik utrzymał tempo wyścigowe czołówki, która składała się wyłącznie z kierowców, mających już doświadczenie w tym pucharze z lat ubiegłych. To motywuje cały zespół do dalszej ciężkiej pracy aby jak najlepiej przygotować się do pierwszego wyścigu, który odbędzie się w ostatni weekend kwietnia na torze w Hockenheim. Jedyne co możemy obiecać to to, że nie zawiedziemy polskich kibiców, którym przy tej okazji serdecznie dziękujemy za okazywane wsparcie. Cieszymy się, że jesteście z nami!

Galeria zdjęć Testy Oschersleben 02-03.04.2012

powrót


Copyright © 2011 serbin-racing.com, Wszelkie prawa zastrzeżone • Created by stronadomowa.net • Liczniki agnat.pl