Małgorzata Sebin - strona domowa
start aktualnościserbin-racinglitwin-racingpływanieszkolenia moto motorsport księga gościkontakt

aktualnosci

15th European Short Course Swimming Championships Szczecin - IV dzień
2011-12-11

Dzisiejszy dzień na basenie był bardzo emocjonujący. Spodziewaliśmy się kolejnej partii medali i tak też się stało choć nasza eksportowa para Otylia Jędrzejczak oraz Paweł Korzeniowski nie zdołali stanąć na podium. Otylia jest w trakcie bardzo dużych obciążeń stąd brak formy, choć wyraźna poprawa wyników, co bardzo cieszy. Paweł natomiast zagubił się chyba gdzieś. W kuluarach mówi się, że brak medali jest konsekwencją jego ostatnich zarozumiałych zachowań w stosunku do trenera konsekwencją czego jest brak realizacji założeń treningowych. Wszyscy jednak wyrażają nadzieję, że słaby występ w Szczecinie spowoduje zmianę jego nastawienia, w co my - jego kibice wierzymy.

Na szczęście na Otylii i Pawle nasz polski pływacki świat się nie kończy. Nie zawiódł Konrad Czerniak w finale na dystansie 50 m stylem dowolnym choć nie ustrzegł się na tym dystansie serii błędów konsekwencją których było "tylko" trzecie miejsce, z którego zawodnik wyraźnie nie był zadowolony. Z pewnością wraz z trenerem Bartkiem Kizierowskim dokładnie je przeanalizują. Ogromnych emocji dostarczył nam także Radek Kawęcki w finale na 100 m stylem grzbietowym. Ten jeden z najlepiej aktualnie pływających pod wodą na świecie zawodnik zwyciężył pokazując konkurentom lwi pazur przed Igrzyskami Olimpijskimi w 2012 roku. Wielkie gratulacje dla jego trenera Jacka Miciula.

Podsumowując: Polacy wywalczyli aż osiem medali, co bardzo cieszy. Impreza była perfekcyjnie przygotowana przez Krzysztofa Bobalę. Między innymi dzięki niemu będziemy mieli szansę na organizację równie ważnych imprez w przyszłości. 

Galeria zdjęć 15th European Short Course Swimming Championships Szczecin - IV dzień
O czym myśli Radek?
Świeżo "upieczony" Mistrz Europy na 100 m stylem grzbietowym.
Konrad Czerniak - brązowy medalista na 50 m stylem dowolnym.
Mistrz Europy na 200 m stylem klasycznym - Węgier Daniel Gyurta.
Finał 200 m stylem dowolnym. 1 - Niemiec Paul Biederman, 2 - Włoch Filippo Magnini, 3 - Węgier Laszl
Mistrzyni Europy na 200 m stylem klasycznym - Hiszpanka Mireia Belmonte Garcia.

powrót


Copyright © 2011 serbin-racing.com, Wszelkie prawa zastrzeżone • Created by stronadomowa.net • Liczniki agnat.pl