Małgorzata Sebin - strona domowa
start aktualnościserbin-racinglitwin-racingpływanieszkolenia moto motorsport księga gościkontakt

aktualnosci

15th European Short Course Swimming Championships Szczecin 2011 - III dzień
2011-12-10

Wszystkim, którzy nie wierzyli w powrót Mateusza Sawrymowicza na szczyt dzisiejszy jego start zaskoczył. Zawodnik był tak zdeterminowany i chętny udowodnienia niedowiarkom, że potrafi ciągle wygrywać, że na swoim koronnym dystansie 1.500 metrów stylem dowolnym popłynął od samego początku z wyraźną dynamiczną radością uzyskując na mecie fenomenalny wynik 14.29,81. Niestety jednak na ostateczne wyniki musieliśmy czekać do ostatniej serii, która odbywała się popołudniu (Mateusz płynął do południa). Dzięki spikerowi, który porównywał czasy z rana Mateusza z czasami prowadzącego popołudniu Duńczyka Madsa Glaesnera kibice na trybunach oraz sam Mateusz mieli pogląd na sytuację. Ostatecznie zwyciężył Sawrymowicz wyprzedzając Glaesnera o jedyne 0,08 sek. 

Zaskakująco słabo popłynął Paweł Korzeniowski na swoim koronnym dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Znawcy tematu od razu zauważyli, że rozpoczął on ten morderczy dystans całkowicie nie w swoim stylu bo bardzo szybko. Niestety, w konsekwencji narzucone przez niego samego tempo okazało się zbyt wyczerpujące, co było widoczne już na 150-tym metrze. Spadające tempo Korzeniowskiego wykorzystali konkurenci w Węgrem Laszlo Csehem na czele. Korzeniowski czwarty.

Na koniec dnia miłą niespodziankę sprawiły kibicom dziewczyny starujące w sztafecie 4x50 metrów stylem zmiennym. Mimo tego, że ukończyły one wyścig na czwartym miejscu to na mecie okazało się, że zdyskwalifikowano Niemki za przedwczesny start jednej z zawodniczek, co przesunęło je na miejsce medalowe.

Galeria zdjęć 15th European Short Course Swimming Championships Szczecin - III dzień
Mamy Mistrza Europy!
Wywiad ze zwycięzcą.
Mazurek Dąbrowskiego dla Szczecina!
Porażka Pawła Korzeniowskiego na 200 m stylem motylkowym...
Miły akcent na koniec dnia - brąz naszej sztafety 4x50 zmiennym (po dyskwalifikacji Niemek za przedw
Podpis na klacie Krzycha składa sam Konrad Czerniak :)

powrót


Copyright © 2011 serbin-racing.com, Wszelkie prawa zastrzeżone • Created by stronadomowa.net • Liczniki agnat.pl