Małgorzata Sebin - strona domowa
start aktualnościserbin-racinglitwin-racingpływanieszkolenia moto motorsport księga gościkontakt

aktualnosci

15th European Short Course Swimming Championships Szczecin 2011 - II dzień
2011-12-09

Dzisiejszy dzień dla nas Polaków miał tylko jednego aktora - Konrada Czerniaka, Mistrza Europy na 100 m stylem motylkowym. Pokonał na finiszu samego Evgenija Korotyshkina (Mistrza Świata). Przy ogłuszającym dopingu wszystkich zgromadzonych na pływalni kibiców zawodnik przecinał wodę niczym skalpel, płynąc lekko i oszałamiająco szybko. RESPECT!

Warto było dziś także obejrzeć wyścig na 100 m stylem klasycznym mężczyzn, w którym zwyciężył Norweg Dale Oen oraz wyścig kobiet na 800 m stylem dowolnym gdzie bezkonkurencyjna okazała się Dunka Lotte Friis. Nie można było także ominąć wyścigu na 400 m stylem zmiennym, gdzie walczył także Polak (ze szczecińskimi korzeniami) Łukasz Wójt, a zwyciężył Węgier Laszlo Cseh przed swoim kolegą z reprezentacji Davidem Verraszto oraz czwartym na mecie Austriakiem Markusem Roganem.

Start do wyścigu 100 m stylem motylkowym.