Małgorzata Sebin - strona domowa
start aktualnościserbin-racinglitwin-racingpływanieszkolenia moto motorsport księga gościkontakt

aktualnosci

15th European Short Course Swimming Championships Szczecin 2011 - I dzień
2011-12-08

Pierwszy dzień zmagań na szczecińskiej pływalni Floating Arena rozpoczął się fantastycznie. Brąz na dystansie 400 m stylem dowolnym wywalczył Paweł Korzeniowski. To był dopiero wstęp tego, co miało nas czekać dalej. Przy ogłuszającym dopingu publiczności złoty medal i tytuł Mistrza Europy na dystansie 200 m stylem grzbietowym wywalczył Radek Kawęcki. Niedługo po tym na starcie do wyścigu na 50 m stylem dowolnym stanął Konrad Czerniak uszczęśliwiając kibiców zwycięstwem na mecie. Warto było oglądać to wszystko na żywo dla wspaniałych sportowych emocji i wzruszeń.

Warto było także podziwiać zagraniczne gwiazdy światowego formatu jak: Węgierkę Evelyn Verraszto, Hiszpankę Mireie Belmonte Garcię, Niemkę Brittę Steffen, Jemmę Lowe z Wielkiej Brytanii czy Rosjankę Zujevą. Pasjonujące walki stoczyli także słynni panowie: Słoweniec Peter Mankoc, Węgrzy Daniel Gyurta i jak zawsze szybki Laszlo Cseh, Włoch Fabio Scozzoli czy Austriak Markus Rogan.

Paweł Korzeniowski - III miejsce - 400 dowolnym.
Radek Kawęcki - Mistrz Europy - 200 m grzbietowym.
Radek Kawęcki - na podium.
Konrad Czerniak - Mistrz Europy - 50 m dowolnym.
Konrad Czerniak - na podium.
Radość Jacka Miciula (z lewej), trenera Radka Kawęckiego. Obok: trener Mirek Drozd.
Tak się pływa w Szczecinie!
Nasz basen...
Walczyła do końca. VI miejsce i dobry czas 2.05. na 200 motylkiem.
Dekoracja.
Włoch - Fabio Scozzoli.
Zwycięzcy wyścigu na 400 m stylem zmiennym. Wygrał Węgier Laszlo Cseh przed Austriakiem Markusem Rog