Małgorzata Sebin - strona domowa
start aktualnościserbin-racinglitwin-racingpływanieszkolenia moto motorsport księga gościkontakt

aktualnosci

Robert Kubica - sezon 2012...
2011-11-23

 

 

Dzisiaj rano zespół Lotus Renault GP wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformował, że Robert Kubica nie będzie gotowy do startów w Formule 1 na początku sezonu 2012.

 

Zespół poinformował jednocześnie, że cały czas rozmawia z menadżerem Polaka na temat ewentualnego przedłużenia jego kontraktu na sezon 2012. 

Ekipa z Enstone przyznała także, że na Roberta Kubicę cały czas czeka w gotowości ekipa testowa oraz bolidy sprzed dwóch lat, na których Polak może rozpocząć przygotowania do swojego powrotu w każdej chwili. 

„Mimo, że przez ostatnie kilka tygodni pracowałem bardzo, bardzo ciężko, doszedłem do wniosku, że nie będę przygotowany na sezon 2012” mówił Robert Kubica. „Zadzwoniłem do zespołu i poinformowałem ich o mojej sytuacji. To była trudna decyzja, ale najrozsądniejsza. Wiem także, że zespół LRGP musi przygotować się na przyszły rok i kolejne przedłużanie terminów nie byłoby dobrym pomysłem.” 

„Z mojej osobistej strony, uważam, ze mój powrót do zdrowia jest bardzo zachęcający a lekarze są pod wrażeniem. Potrzebuję po prostu więcej czasu, gdyż chcę być w 100 procentach gotowy zanim zasiądę ponownie za kierownicą. Na koniec, żałuję, że nie mogę dostarczać więcej informacji na swój temat i nie pojawiam się w prasie, ale mam nadzieję, że moi znajomi z mediów rozumieją, że jest to najlepszy sposób na poradzenie sobie z tym najtrudniejszym okresem w moim życiu.” 

„Wszyscy w zespole są oczywiście bardzo rozczarowani. Brak Roberta na starcie w Australii w przyszłym sezonie nie jest tym na co wszyscy liczyli” mówił z kolei Eric Boullier, szef zespołu Lotus Renault. „Niemniej podjął bardzo dojrzałą decyzję, działając w najlepszym interesie dla Lotus Renault GP. Jako zespół i jako rodzina, pozostajemy w 100 procentach za nim i pomożemy mu jak tylko potrafimy.” 

„Program złożony z testów na symulatorze, jednomiejscowym bolidzie oraz jazdy F1 na torze czekają na niego. W międzyczasie rozpoczniemy rozmowy z kilkoma kierowcami w celu sfinalizowania naszego składu na przyszły rok możliwie najszybciej. Robert krok po kroku poradzi sobie i wskoczy do swojego wyścigowego bolidu jak tylko poczuje, że jest to dla niego odpowiedni moment. W imieniu 520 członków zespołu, życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia.”
Galeria zdjęć Robert Kubica
Wracaj do F1...

powrót


Copyright © 2011 serbin-racing.com, Wszelkie prawa zastrzeżone • Created by stronadomowa.net • Liczniki agnat.pl